با کشمش کالیفرنیایی گوش خود را تمیز کنید

یکی از فواید خوردن کشمش کالیفرنیایی این است که می تواند گوارش شما را بهبود بخشد زیرا میوه های خشک حاوی فیبر هستند. بنابراین اثر ملین در معده بر جای می گذارد و در نتیجه هضم را بهبود می بخشد.

خوردن کشمش خیسانده در آب می تواند به دفع سموم از بدن کمک کرده و یبوست را برطرف کند. در واقع، اگر دچار رفلاکس اسید، نفخ یا باد شکم هستید، باید کشمش را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

کشمش دارای مواد مغذی گیاهی پلی فنلی است. اینها آنتی اکسیدان هایی هستند که به تقویت بینایی کمک می کنند. اثر رادیکال های آزاد کاهش می یابد و در هنگام خوردن کشمش از چشم ها محافظت می شود.

از دیگر فواید کشمش این است که به محافظت از چشم بتا کاروتن، ویتامین A و A-Carotenoid کمک می کند.

کشمش سدیم کمی دارد و پتاسیم بالایی دارد. بنابراین، محتوای سدیم در بدن متعادل می ماند و رگ های خونی آرام می شوند.

مهم نیست که در کدام مرحله از زندگی هستید، داشتن استحکام در استخوان بسیار مهم است. این به شما کمک می کند تا به راحتی به زندگی روزمره خود ادامه دهید کشمش حاوی مقدار زیادی کلسیم است.

بنابراین، استحکام استخوان را بهبود می بخشد. بنابراین، اگر نوزاد یا بچه یا حتی افراد مسن در خانه دارید، فراموش نکنید که کشمش را به غلات آنها اضافه کنید.

میوه کشمش به دلیل کم کالری بودن و در عین حال، به طور طبیعی شیرین است. بنابراین، اگر در مسیر کاهش وزن خود هستید، می توانید کشمش بخورید تا هوس خود را برای شیرینی برطرف کند.

علاوه بر این، کشمش را نیز می توان در غلات موسلی ارزن گنجاند. مقدار بسیار کمی کشمش به دلیل فیبر موجود در آن باعث می شود احساس سیری کنید. این باعث می شود هوس کمتری برای غذا داشته باشید.

از آنجایی که کشمش سرشار از مواد مغذی مختلف است، مصرف آن به بهبود ایمنی کمک می کند. به دلیل وجود ویتامین C، به مبارزه با عفونت ها نیز کمک می کند.

کشمش همچنین دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی است که به ایمنی بدن در برابر عفونت ها کمک می کند. ارائه کشمش به بچه ها یک راه عالی برای تقویت سلامت آنها است.